NAJŚWIĘTSZE SERCE PANA JEZUSA

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 8 dnia po Bożym Ciele w piątek.

Miesiąc czerwiec jest w szczególny sposób poświęcony czci Serca Bożego.

Uroczystość ta została ustanowiona dla uczczenia wielkiej miłości Zbawiciela, za którą tak mało doznaje wdzięczności od ludzi. Ma ono nas pobudzać do odwzajemniania miłości Serca Bożego i wynagradzania Bogu za oziębłość i grzechy ludzkie. Temu samemu celowi poświęcony jest każdy pierwszy piątek miesiąca.

Największa Boska Obietnica dana św. Marii Małgorzacie Alacoque, dotyczyła praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca:

“Przyrzekam ci w nadmiarze Miłosierdzia Serca Mego, że tym wszystkim, którzy przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca z rzędu przystępować będą do Stołu Pańskiego, wszechmocna Miłość Mego Serca da łaskę pokuty przy śmierci”.

“Oto Serce – mówi Pan Jezus do św. Małgorzaty Marii, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło, aż do wyczerpania i wyniszczenia się, by im dać dowody Swej Miłości. A w zamian od większości ludzi doznaje tylko niewdzięczności, przez nieuszanowanie i świętokradztwa, przez oziębłość i pogardę, z jaką się odnoszą do Mnie w tym Sakramencie Miłości”.

Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego.