System Świeczników Wotywnych w naszym kościele – 13.08.2023

W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy
z obecnie dostępnych.

Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku.

Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach
i katedrach, m.in. na Jasnej Górze, Wawelu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA i prosimy o szczere opinie i komentarze.

Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa.

Świeca obecna jest w życiu chrześcijanina od Chrztu Świętego, poprzez Pierwszą Komunię Świętą, Sakrament Bierzmowania, aż do ostatniej posługi. Towarzyszy nam przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci.

Wierzymy w ochronną, błogosławioną moc ognia, do dziś, podczas burzy, stawia się w oknie zapaloną gromnicę. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby
i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze krótkie modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne.