Caritas Laudato si

Papież Franciszek w swojej Encyklice Laudato si zwraca uwagę na obudzenie w sobie nowej empatii — takiej, która skierowana jest na wrażliwość ekologiczną, troskę o środowisko — o Ziemię, która wydaje dla nas plon. Projekt Caritas Laudato si jest odpowiedzią na wezwanie papieża. Dzięki licznym projektom możemy otworzyć się na świat, na jego potrzeby. Często mniej znaczy więcej.

W naszej parafii, dzięki działaniom Stowarzyszenia Chwalynciok rozbudzamy w mieszkańcach chęć troski o nasze Chwałęcice, bo od tego warto zacząć — od zadbania o Naszą Małą Ojczyznę. Zaczynając od drobnych rzeczy, można stopniowo zwiększać zasięg siania dobra. Dlatego włączyliśmy się w ogólnopolski projekt Caritas Laudato si. Poprzez tę stronę chcemy pokazać, w jaki sposób działamy, co już udało się nam dokonać oraz zaprezentować nowe projekty, które planujemy rozwijać. Każdy może włączyć się w pomoc, bo każdy z nas każdego dnia korzysta z dobroci Ziemii.

Zielony skwer przy kościele

Sprzątanie świata

Akcja sprzątania świata, 🌲🌳🌏🌍🌲🌳🌳 sprzątania naszych lasów przerosła nasze oczekiwania. Zdobyliśmy tapczan wyciągnięty z Pniowca, różnych części mnóstwo, z których prototyp jakiegoś wehikułu można zbudować i kilkadziesiąt worków śmieci różnych. Po zakończeniu akcji był popcorn, wata cukrowa, gofry, słodycze, a na koniec posadziliśmy buki przy kościele. Były też sadzonki truskawek. Mnóstwo cudownych ludzi, wspaniała pogoda i fantastyczna atmosfera.

Flanca Party

Flanca party… wymiana sadzonek, tworzenie ogródka społecznego, dobra zabawa, pogaduchy, ciasto, kawa, wata cukrowa.

Wyprzedaż garażowa