Ogłoszenia

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Dziś także odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
  • W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godzinie 17.00, w soboty o 16.30 oraz w niedziele o 15.00. Msze Święte w tygodniu odprawiane będą o godzinie 17.30.
  • W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godziny 9.00 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach. W tym dniu o godzinie 10.00 Msza Święta w intencji Stworzenia z okazji niedzieli św. Franciszka.
  • W soboty po Mszach Świętych wieczornych odbywają się obowiązkowe zbiórki dla ministrantów.
  • W naszym kościele została wystawiona ikona św. Józefa, którą w dni powszednie można zabrać do domów na rodzinną modlitwę. Modlitwy do św. Józefa można znaleźć na stronie internetowej parafii.
  • W zakrystii, po każdej Mszy Świętej można zamawiać intencje mszalne na obecny rok. Również w zakrystii możliwość wypożyczenia encykliki Papieża Franciszka Laudato Si..
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy panie: Barbarę Bortlik, Alicję Baron, Natalię Bugla, Patrycję Bochenek, Milenę Dziwoki, Bożenę Maryniok, Kornelię Machnik.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W SPRAWIE WSPIERANIA WŚSD W KATOWICACH

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Trwa nowenna przed planowaną na dzień 20 listopada br. beatyfikacją Sługi Bożego księdza Jana Machy. Ten kapłan, skazany na śmierć w trzecim roku swojego duszpasterskiego posługiwania za pomoc charytatywną świadczoną osobom
i rodzinom pozbawionym środków do życia wskutek represji podczas II wojny światowej, zostanie ustanowiony patronem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W gmachu naszego Seminarium urządzana jest izba pamięci poświęcona księdzu Janowi, wkrótce błogosławionemu, w której zostaną umieszczone pamiątki po nim, przechowane w jego rodzinie i przez nią przekazane.

W budynku Śląskiego Seminarium prowadzone są od kilku lat konieczne prace remontowe, inwestycyjne i termomodernizacyjne. Najważniejszy jest oczywiście fakt, że w tym miejscu alumni, których jest aktualnie pięćdziesięciu czterech, rozeznają swoje powołanie i formują się do podjęcia posługi duszpasterskiej. Integralną częścią tej formacji jest roczny etap przygotowawczy, którego celem jest umocnienie fundamentów życia duchowego, pogłębienie formacji ludzkiej i spotkanie z historią Kościoła lokalnego oraz szeroko pojętą humanistyką i kulturą. Etap propedeutyczny, który w tym roku rozpocznie ośmiu kandydatów, odbywa się w Kokoszycach.

Seminarium duchowne, które pełni w Kościele szczególną rolę, potrzebuje naszego wsparcia modlitewnego. Za to wsparcie serdecznie dziękuję przyjaciołom naszego Seminarium i wszystkim wiernym, prosząc jednocześnie o nieustanną pamięć modlitewną i dalsze duchowe wsparcie. Swój byt materialny Seminarium zawdzięcza wyłącznie – płynącym z dobrego serca i poczucia odpowiedzialności za Kościół – dobrowolnym ofiarom wiernych. Dziękując za tę ofiarność, gorąco proszę o ofiarę na rzecz Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w najbliższą niedzielę,

3 października. Kolekta z tej niedzieli będzie przeznaczona na wskazane wyżej cele seminaryjne, na powstanie izby pamięci, poświęconej ks. Janowi Masze oraz na pokrycie koniecznych kosztów związanych z organizacją uroczystości beatyfikacyjnej. Polecam ją Waszej wielkodusznej ofiarności. Za każdy dar serca składam podziękowanie i zapewniam, że seminaryjna wspólnota pamięta o wszystkich darczyńcach w systematycznej modlitwie.

Życząc błogosławionej niedzieli, przeżywanej w myśl hasła: „Niedziela jest Boża i nasza”, zachęcam do udziału w październiku w nabożeństwach różańcowych oraz udzielam wszystkim zgromadzonym na świętej wieczerzy pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Ks. Abp Wiktor Skworc